A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №8 Святошинського району м. Києва

Як розуміти мову тіла малюка: поради батькам

Розуміння мови тіла немовляти може багато розповісти батькам

про його фізичний та емоційний стан.

 

Коли у вас з'являється дитина, ви проводите з нею практично весь свій час, спостерігаєте за кожним її рухом і намагаєтеся зрозуміти, чому вона здійснює певні рухи частіше, ніж інші.

Часто молодим батькам буває складно розгадати таємниці мови тіла дитини та способи, за допомогою яких вона намагається висловити свої почуття.

Однак розуміння мови тіла дитини може багато розповісти вам про її настрій і почуття. Розгляньмо деякі прояви мови тіла малюка та спробуймо зрозуміти, що вони означають.

1. Дитина штовхається ногами

Що це може означати? Дитина щаслива, їй подобається те, що відбувається навколо. Діти часто активно рухають ногами, коли батьки купають їх або граються з ними.

Як реагувати. Візьміть дитину на руки, заспівайте їй пісеньку. Вона почне рухатися в такт пісеньці, і це сподобається їй ще більше.

2. Дитина вигинає дугою спину

Що це може означати? Такі рухи – реакція дитини на біль або дискомфорт. Часто діти вигинають спину, відчуваючи печію.

Як реагувати. Допоможіть малюкові розслабитися. Якщо він починає вигинати спину під час годування, це може бути ознакою рефлюксу (відтоку їжі зі шлунка назад у стравохід). Тому не годуйте дитину насильно, якщо вона плаче або викручується. Перш за все, заспокойте її, дайте відчути себе комфортно.

3. Дитина б'ється головою

Що це може означати? Дитина б'ється головою об підлогу чи бортики ліжечка, коли вона відчуває роздратування або біль. Ритмічні рухи головою вперед-назад заспокоюють її.

Як реагувати. Якщо дитина б'ється головою об підлогу або бортики ліжечка довгий час, варто звернутися до педіатра, який огляне дитину і встановить причину описаних дій. Не ставтеся легковажно до такої поведінки дитини.

4. Дитина торкається своїх вух

Що це може означати? Торкаючи себе за вуха, дитина висловлює радість від відкриття: виявляється, у неї є вуха! Крім того, вона може смикати себе за вуха, коли в неї прорізуються зуби. Зрештою, якщо дитина плаче й чіпає себе за вуха, це може бути ознакою наявності в неї вушних інфекцій.

Як реагувати. Коли ви бачите, що дитина просто бавиться, пограйтеся з нею, долучіться до її відкриттів. Якщо в неї прорізуються зуби, допоможіть їй заспокоїти біль. У разі якщо дитина страждає від вушної інфекції, зверніться до педіатра.

5. Дитина стискає кулаки

Що це може означати? Стискання кулаків – звичайний рух для немовлят. Але стиснуті кулаки також можуть бути ознакою того, що дитина відчуває голод або стрес. Коли малюк зголоднів, він стає напруженим й інстинктивно стискає кулачки.

Як реагувати. Якщо дитина голодна – погодуйте її. Якщо в неї зберігається звичка стискати кулаки у віці трьох місяців і старшому, варто проконсультуватися з педіатром.

6. Дитина згинає коліна й піднімає їх до живота

Що це може означати? Коли дитина згинає коліна, це може свідчити про те, що вона відчуває дискомфорт у шлунку або кишечнику. У неї можуть бути закреп, гази або кишкові кольки.

Як реагувати. Допоможіть дитині відчути себе комфортно. Якщо ви годуєте дитину грудьми, не вживайте продукти, здатні викликати в дитини появу газів. Коли ж дитина страждає від закрепу, зверніться до педіатра – він допоможе вибрати найбільш оптимальний засіб для усунення проблеми. Щоб полегшити закреп у дитини, можна дати їй достатньо води або відвар чорносливу.

7. Дитина робить різкі рухи руками

Що це може означати? Різкі рухи руками – це, найімовірніше, реакція дитини на те, що відбувається навколо неї. Також це може вказувати на тривожний стан дитини. Як правило, немовля робить різкі рухи руками, чуючи раптовий шум або відчуваючи яскраве світло. Також дитина може смикати руками, раптово відчувши нестачу підтримки або коли ви кладете її на підлогу.

Як реагувати. Різкі рухи руками – це природна рефлективна реакція дитини, яка зазвичай минає за чотири місяці. Укладаючи дитину спати, сповивайте її. Це забезпечить дитині достатню підтримку й попередить її різкі рухи руками.

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора