A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №8 Святошинського району м. Києва

Комплекс ЛФК при деформації грудної клітини

 

Комплекс ЛФК при деформації грудної клітини

Комплекс вправ для виправлення деформації грудної клітки ґрунтується на тренуванні правильного дихання.

Важливо пам’ятати, що всі вправи треба робити на вдиху, а повертатися у вихідну позицію на видиху. Вправи для лійкоподібної деформації грудної клітки повторюють до 8 разів у повільному темпі.

 

Рівномірно розподіляйте навантаження на верхню частину тулуба.

Гімнастику з гантелями можна підключати тільки тоді, коли буде сильний м'язовий каркас верхньої частини тулуба.

 

1. В.П. (вихідне положення) – стоячи, ноги нарізно, гімнастична палиця внизу, хват за кінці. Викрут: палицю прямими руками перевести назад за спину. Вкрут: перевести палицю уперед, повторити 8-10 разів, напружувати м'яза живота.

2. В.П. – основна стійка, палицю поставити вертикально на підлозі перед собою – вдих. Присісти, зависнути, опираючись на палицю обома руками, розтягуючи м'яза спини – видихнув. Повернутися в В.П. Повторити 8-10 разів, темп повільний.

3. В.П. – стоячи, ноги нарізно, руки в сторони. Короткими пружинистими рухами відводити прямі руки назад, розтягуючи м'яза грудей і з'єднуючи лопатки. Повторити 8-10 разів, напружувати м'яза живота й сідниць.

4. В.П. – лежачи на животі, руки в сторони. На вдиху прогнутися, підняти голову, плечі й руки не високо від підлоги, прагнучи з'єднати лопатки, утримувати положення від 3 до 8 сек. Повернутися в В.П. – видих. Повторити 3-5 разів.

5. В.П. - те ж, руки вперед. На вдиху прогнутися, руки зігнути, лікті відвести назад, з'єднати лопатки, кисті до плечей. Утримати положення 3-5 сек, повернутися в В.П. – видих. Повторити 6-8 разів.

6. В.П. – те ж, зігнути праву ногу в коліні, правою рукою пригорнути п’ятку до сідниці, розтягуючи м'яза передньої поверхні стегна, 30-60 сек. Потім виконати те ж іншою ногою. Потім обома ногами разом.

7. В.П. – те ж. Руки під підборіддям. На вдиху прогнутися, виконати 8 рухів руками, як при плаванні брасом. Повернутися в В.П. – видих. Повторити 3-5 разів.

8. В.П. – те ж. Зігнути ноги, захопивши руками гомілковостопні суглоби. Утримувати коліна разом, притиснутими до підлоги. На вдиху прогнутися й, розгинаючи ноги в колінних суглобах, тягтися прямими руками за ногами, з'єднуючи лопатки й розправляючи плечі. Утримувати положення 5-8 сек. Повернутися в В.П. – видих. Повторити 3-5 разів.

9. В.П. – те ж, руки вперед. На вдиху підняти невисоко (до вуха) праву пряму руку, напружуючи м'яза верхньої частини спини. Повернутися в В.П. – видих. Потім лівою рукою. Повторити 8 – 10 разів кожною рукою. Піднімати обидві прямі руки одночасно, голову не піднімати. Повторити 8-10 разів.

10. В.П. – те ж, руки «у замок» за спиною. На вдиху прогнутися. Пружинистими рухами тягтися за руками назад, розправивши плечі й з'єднавши лопатки. Повернутися в В.П. – видих. Повторити 6-8 разів по 3-5 підходів.

11. В.П. – те ж. Руки уздовж тулуба. На вдиху прогнутися, з'єднати лопатки, підняти невисоко прямі руки й ноги. Тримати положення, подих не затримувати. Для дітей фізично підготовлених вправа лежачи на животі, можна виконувати з обтяженнями. (Наприклад: гантелі вагою 0,5 кг).

12. В.П. – лежачи на спині. На вдиху підняти прямі ноги до вертикального положення. На видиху опустити ноги за голову, розтягуючи м'язи спини. Повернутися в В.П. – вдих. Повторити 4-6 разів.

(Так само робиться добре знайомий всім «велосипед». Перебуваючи у цій же позі, слід підняти руки і одночасно притиснути до тулуба зігнуті в колінах ноги.)

13. В.П. - те ж. На видиху підняти голову, напружуючи м'яза живота й опустити поперек максимально до підлоги, носки тягти на себе, утримувати положення 2-3 сек. Повернутися в В.П. – вдих. Повторити 8-10 разів

14. В.П. - те ж. Ноги зігнуті в колінах. Утримуючи нерухомо плечі й голову, притягати ноги до грудей. Повторити 10-20 разів, 2-3 підходу, темп швидкий.

15. В.П. – лежачи на спині, руки нагору. Махом рук – сісти, підняти руки нагору, випрямитися. Повільно повернутися в В.П. Дихання вільне. Повторити 10 разів.

16. В.П. – те ж, ноги підтягнуті вертикально, поперек притиснутий до підлоги. Підняти голову й плечі й пружинисті рухи тягтися руками до стоп, напружуючи м'яза живота. Повторити 10 разів, 2-3 підходу.

17. В.П. – те ж, руки з'єднати на потилиці, ноги зігнуті в колінах, стопи на підлозі. На видиху підняти руками голову, з'єднати лікті й, напружуючи м'яза живота, максимально наблизити лікті й коліна друг до друга. Затриматися на 1-2 сек. Повернутися в В.П. – вдих. Повторити 6-10 разів.

18. В.П. – те ж, руки уздовж тулуба. «Солдатик». Підняти невисоко голову, руки, прямі ноги, носки тягти на себе, удержати напругу 30 сек.

19. В.П. –сидячи на п'ятах, руки з'єднані в замок за спиною. Піднімати прямі руки максимально нагору, утримувати максимальне положення 10-20 сек., повернутися в В.П. Повторити 2-3 рази.

20. В.П. – стоячи у дверному прорізі. Руки в сторони, м'язи живота напружені. На вдиху розтягувати грудну клітку. Утримувати положення 5-10 сек, повторити 3-5 разів. Виконати ту ж вправу, піднявши руки нагору.

21. В.П. – лежачи на спині, валик під область лопаток, розслабитися 10-15 хв.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора