Пірамідка для дітей – не просто іграшка
Таємна історія дитячої пірамідки, про яку ми так мало знаємо.
Чому це ідеальна іграшка для вашої дитини.
У чому сенс народження людини? У постійному зростанні й гармонійному розвитку кожної миті свого життя. Будь-яка людина унікальна, але ми завжди можемо допомогти їй розвинути в собі нові якості та нову особистість.
Насправді, це не так складно – сформувати й виховати творця. Ви можете стати справжнім наставником і вчителем для своєї дитини. Допоможіть їй зрозуміти основні принципи, адже світ змінюється дуже швидко, і нам потрібно встигати за цими змінами, готуючи дітей до завтрашнього дня.
За останніми науковими дослідженнями, мозок дитини розвивається з неймовірною швидкістю. У ньому закладено потенційно велику потужність, яка задана століттями еволюції. Водночас мозок потрібно постійно тренувати, даючи йому нову роботу.
Піраміда – форма, створена часом
Послідовність і порядок – основні постулати, що перешкоджають первозданному хаосу. Ідеальним утіленням ладу й гармонії є піраміда – одна з найпростіших фігур, у якій міститься велика складність.
Довершена вічна форма піраміди заворожувала людей сотні й тисячі років тому. З цією формою розвивалися математика і логіка, на ній засновували свої знання стародавні механіки і будівельники.
Піраміда може мати найрізноманітнішу форму з трьома, чотирма й більшою кількістю граней, що сходяться у вершині. «Спрощена» піраміда – це всім відомий конус. Саме в такому вигляді дитяча іграшка з'явилася ще минулого століття.
Однак, пірамідка для дітей – це геть не проста іграшка, а реальний інструмент для розвитку нової людини.
Найкращий матеріал для дитячої «пірамідки»
Дерево й камінь були з людиною завжди. Мозок еволюціонував в оточенні саме цих природних матеріалів. Щось давнє міцно пов'язує нас із ними зсередини. Дерев'яні й кам'яні піраміди-іграшки знаходили в старих похованнях ще сотні років тому.
Піраміда була інструментом для гри на початку тимчасового шляху вашого керування розвитком дитини. Це перший конструктор малюка, який розширював межі його світовідчуття та на практиці навчав порядку й уважності.
Дитячі пірамідки були поширені в Давньому Єгипті, у них закладено і містичний, і розвивальний зміст. Щоб зібрати пірамідку, потрібен час і посидючість. Це робота, яка має початок і кінець.
Усе в цьому житті має початок і кінець. Людина вчиться доводити розпочате до логічного завершення, і в цьому їй допомагає така проста на перший погляд іграшка – дитяча пірамідка. Нині є великий вибір інструментів для розвитку. Обираймо разом.
Пірамідка дитяча – розвиваємося під час гри
Які асоціації у вас викликає слово «піраміда»? Сонце, пісок, спека, верблюди, загадковий Єгипет – кожен із раннього дитинства знає про ці величні споруди в долині Нілу на території колись могутнього Стародавнього Єгипту.
Це одні з найбільш монументальних та грандіозних будівель у світі, які насправді є звичайними надгробками древніх фараонів. До чого тут дитячі пірамідки в тому вигляді, до якого ми звикли? На їхньому фоні дерев'яна й кам'яна іграшка-піраміда є досить кумедною і практично непомітною, однак перші висновки можуть бути поспішними.
Насправді, пірамідки для дітей – це перший конструктор і перша справжня «загадка» в житті будь-якої дитини. Її конструкція дуже проста: є основа зі стрижнем, на який надягають кільця чи бублики в певному порядку.
Байдуже, скільки всього кілець, бубликів, квадратів у пірамідці, якими є колір, розмір і форма цієї іграшки. Важливий принцип складання «по-порядку» для досягнення гармонії й правильності конструкції. Це справжній розвиток для дитини у формі гри.
Трохи історії
Нині купити дитячу пірамідку нескладно, але мало хто знає, що її перші аналоги з'явилися в Стародавньому Єгипті. Подібні форми переважали в тодішніх будівлях, а маленькі пірамідки стали точними копіями знаменитих гробниць.
Спочатку ці пірамідки були предметом культу: вважалося, що вони захищали від негоди й біди, а також допомагали після смерті в загробному житті. Перші піраміди виготовляли з глини, тому вони були дуже крихкими.
Нині їх виготовляють із натуральних і безпечних матеріалів – дерева, пластику, полімерів. Звичного для кожної дитини вигляду іграшка набула в середині минулого століття, коли компанія Fisher-Price в 1960 році випустила традиційну дитячу пірамідку з дерев'яними різнокольоровими кільцями.
Іграшка була шалено популярною, адже попри свою простоту буквально «затягувала» будь-яку дитину. Можна було залишити малюків на годину й робити свої справи – пірамідки займали весь вільний час дітей. Саме відтоді ця іграшка стала найпопулярнішою у світі, напевно, у дитинстві ви також мали пірамідку в одній із її численних форм.
З якого віку можна купувати таку «головоломку» для малюка? Буквально з кількох місяців, як тільки дитина починає брати в руки нові предмети й вивчати їх візуально, тактильно та «на смак». Непоганий варіант – пірамідка Максі з великими кільцями, що зроблена з натурального дерева.
Велика пірамідка актуальна для дітей віком 1–2 роки, а приблизно з 3 років можна підбирати варіанти «підвищеної» складності, приміром, Viga Toys чи Cubika. Для малюків краще не вибирати іграшки з дрібними елементами: чим більші кільця, тим краще.
Різноманіття форм
Дерев'яна пірамідка вже давно стала класичною іграшкою для найменших. Нині є найрізноманітніші її варіації у вигляді нанизаних на стрижень:
- кубиків;
- ковпачків;
- квітів;
- куль;
- тварин і навіть будинків.
Під час гри деякими пірамідками можна просто збирати й розбирати елементи в довільному порядку. Інші іграшки пропонують додатковий функціонал – складати частини одна в одну, розрізняючи поняття «великий» і «маленький».
Для малюків можна підібрати конструктори зі світлозвуковою індикацією. Дітям старшого віку – складні конструкції з сотень кубиків, із яких вони мають змогу створити практично точну копію знаменитої піраміди фараонів у Гізі.
Кільця можна катати, використовувати як трафарети, обводячи й розфарбовуючи їх на папері. При цьому тренуються пам'ять, увага, дрібна моторика, розвиваються асоціативні зв'язки. Усе це чудово готує руку до письма.
Думки дитячих психологів про те, що ігри з пірамідками розвивають координацію, спритність рухів і просторове мислення, давно збігаються. За допомогою пірамідок діти ознайомлюються з різними формами, кольорами, геометричними фігурами й поняттям «більше-менше».
Нині іграшки-пірамідки стали надзвичайно популярними завдяки доступній вартості, безпечності, простоті в освоєнні найменшими дітьми. Ви завжди можете використовувати їх комплексно з іншими розвивальними іграшками – це дає змогу дітям спілкуватися в компанії та розподіляти ролі в групі.