A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №8 Святошинського району м. Києва

Дихальні вправи при заїкання для дошкільнят 3-4, 5-6 років .

Дата: 28.03.2022 15:45
Кількість переглядів: 3531

Виконуючи з дитиною дихальні вправи, варто дотримуватися певних правил:

Фото без опису

Починаючи виконувати дихальну гімнастику, дитина може занудьгувати і взагалі відмовитися від них. Необхідно проводити такі заняття у дітей в формі гри, для кожної вправи можна придумати якесь легке і смішну назву. Між вправами можна читати дитині, а з дітьми 5-6 років можна промовляти маленькі віршики-чистоговорки.

 

Помістивши, наприклад, іграшку на животик маленької дитини, можна побачити, як він спостерігає за тим, як ця іграшка піднімається і опускається при вдиханні і видихання. У чотири-п’ять років дитина вже сам може вибирати цікаві йому вправи.

Виконувати вправи дихальної гімнастики можна після того, як малюк прокинувся. В ідеалі, якщо на вулиці гарна погода, проводити заняття можна на свіжому повітрі.

Для перших занять з малюком потрібно вибрати пару-трійку цікавих звукових вправ, далі пропонувати вже інші варіанти. Тобто абсолютно немає необхідності відразу виконувати весь комплекс вправ, щоб не втомити маленької дитини.

У разі якщо дихання малюка сильно почастішало, шкірні покриви почервоніли або, навпаки, стали занадто блідими, з’явилися колють відчуття в ногах і руках, потрібно негайно перервати заняття і зробити наступну вправу – човником складаємо долоньки і як би прикриваємо ними особа, дихаємо кілька разів повільно і розмірено. Далі оцінюємо самопочуття дитини і або продовжуємо вправи, або відкладаємо їх на наступний день.

Важливим моментом в дихальних вправах є правильність їх виконання. Вдихати повітря потрібно неодмінно носом, не піднімаючи при цьому плечі, а видихати потрібно повільно і поступово. При виконанні вправи можна помітити, як малюк надуває щічки – це говорить про неправильне виконання вправи, тому потрібно пояснити йому, що цього робити не можна.Звичайно, дитині в 5-6 років це зробити буде легше, але і малюки також можуть навчитися правильно виконувати вправу, якщо показати їм приклад. При такому підході дихальна гімнастика для дітей 3-4 років стане для дитини цікавим і веселим заняттям.

Тренування дихання по Стрельникової для малюків

Методика, розроблена автором Стрельниковой, підходить для дітей у віці від трьох років. Але користуватися нею можна також дорослим людям і хлопцями в підлітковому віці. На початковому етапі оптимальним варіантом буде заняття, що складається з трьох вправ, хоча комплекс розрахований на 14 вправ. Заняття у дітей слід проводити два рази на день після вечірнього прийому їжі і перед сніданком.

 

Якщо освоїти таку гімнастику, виконувати її систематично, то ймовірність позбавлення від багатьох захворювань дихальної системи дуже висока.

Найбільш ефективними, можна вважати: Вправа «долоньки».

Дитина знаходиться в положенні стоячи, зігнувши руки і повернувши долоні догори. При вдиху він повинен енергійно стискати долоні в кулаки, ніби намагаючись зловити щось. Вправа виконується виключно кистями рук і на 4 вдиху. Після п’ятисекундного перерви повторюємо серію з 4 вдихів. Загалом має вийти 96 вдихів.

Фото без опису

 

 

Вправа «погончики». У положенні стоячи руки дитина тримає вільно, а кулаки стискає. При вдиху різко розтискає кулаки. Необхідно виконати не менше 8 коротких вдихів без паузи. Після – п’ятисекундний перерву, і повторити 12 разів.

 

Вправа «насос». У положенні стоячи дитина розставляє ніжки в різні боки, руки опускає. Далі він нахиляється і округлює спину, шия при цьому не напружена, головка спокійно опускається вниз. Нахиляючись, дитина вдихає повітря носиком, а при випрямленні видихає його. Виконати таких циклів потрібно 12.

Вправа «вітерець». Направлено на розвиток тривалого видиху. Дитина знаходиться в положенні стоячи і дме якомога довше і сильніше, наприклад, на аркуш паперу або на кульку, імітуючи вітер. Вправу потрібно повторити 6-12 разів.

Гімнастика при заїкання

Дихальна гімнастика Стрельникової при заїкання у дітей дуже ефективна. З малюками, які страждають такою недугою, потрібно займатися не менше двох разів на день і не менше 5 днів на тиждень. Основними вправами є «насос» і «обійми плечей.

Фото без опису

Видих потрібно робити через рот в момент повернення в початкове положення. Виконати дану вправу необхідно 12 разів по 8 вдихів. У положенні сидячи його також можна виконувати.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора