ПРОФЕСІЙНИЙ СЛОВНИЧОК ЩО ТАКЕ "СЛУХОВА ЗОНА ДИТИНИ"?
Слухове сприймання дуже залежить від відстані. Люди з нормальним слухом можуть чути звуки на різних відстанях, в залежності від того, наскільки звуки гучні та скільки шумів навколо. Дитина зі зниженим слухом матиме меншу «слухову зону», ніж дитина з нормальним слухом.
Важливо знати величину слухової зони дитини. Це можна зробити спостерігаючи, як дитина реагує на різні звуки в залежності від того, як голосно ви говорите, від висоти вашого голосу, наявності шуму, відстані, на якій знаходиться ваша дитина та чи носить вона звукопідсилюючі пристрої.
Дитина з втратою слуху, яка чує тільки на відстані простягнутої руки, не зможе сприймати голос матері, коли почне повзати чи ходити, оскільки опиниться занадто далеко, щоб чути. Така дитина потребує не тільки можливості визначати наявність мовлення – їй треба чути усі мовні і немовні сигнали на максимально комфортній гучності.
Слухові апарати та кохлеарні імпланти, якщо ними користуватися постійно, значно розширюють слухову зону дитини. Завдяки звукопідсиленню СА та КІ допомагають дитині розвивати можливості власного слухового сприймання – включно зі здатністю сприймати та навчатися усному мовленню.