A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №8 Святошинського району м. Києва

Комплекс загальнорозвиваючих вправ : фітбол-гімнастика

Комплекс загальнорозвиваючих вправ : фітбол-гімнастика


Одним з найбільш ефективних додаткових видів ЛФК є фітбол-гімнастика. Систематичне використання фітболів на заняттях формує навички правильної постави у дітей, розвиває м’язову та дихальну систему, сприяє формуванню правильного мовленнєвого дихання, тренує вестибулярний апарат, розвиває координацію рухів, функцію рівноваги та інші фізичні якості.

 

Перш ніж починати виконувати вправи, дозвольте дитині звикнути до фітболу. Оскільки м'яч сприятиме формуванню правильної постави, дитина може спочатку просто посидіти на ньому з прямою спиною, спираючись ногами в підлогу. Для початку дитина може легенько погойдуватися на м'ячі, акуратно схиляючись то вперед, то назад. Коли дитина звикне до м'яча, вона може повільно підняти одну ногу від землі і утримувати її протягом 5 секунд, потім опустити. Попросіть свою дитину виконати дану вправу по 10 разів на кожну ногу - це буде її перша вправа по роботі з координацією і підтримкою стабільності свого тіла.

 

Наступний крок - вправи в положенні лежачи на м'ячі. Переконайтеся, що навколо достатньо вільного простору, немає ніяких дрібних і великих перешкод. Сидячи на фітболі, дитина повільно відсуває ноги, кладе голову і плечі на кулю. Підтримуйте дитину в цьому випадку і під час інших вправ, особливо якщо вона ще не повністю звикла до м'яча.

 

Вибираючи фітбол індивідуально для дошкільника, купуйте той розмір, при якому дитині буде комфортно сидіти, впираючись ногами в підлогу. Кут між тулубом і стегнами при сидінні становить 90 градусів. При цьому коліна також зігнуті під прямим кутом.

Одяг повинен бути максимально зручним, взуття - нековзке.

Починають з найпростіших вправ, навантаження збільшуються поступово.

Різкі рухи або скручування, зайві навантаження або будь-які вправи з ризиком для здоров'я дитини - це ті речі, від яких потрібно відмовитися відразу ж, ще до початку перших занять.

 

Нерідко для того, аби зробити заняття ще веселішими, дітям можна увімкнути улюблену музику. На фітболі також можна сидіти, переглядаючи мультфільми, граючи у комп'ютерну гру - в такий час не завжди виходить стежити за поставою, а на м'ячі дитина буде тримати спину прямо, навіть не задумуючись про це.

Як тільки ваша дитина освоїть ці рухи, ви можете почати використовувати різні програми вправ для своїх фізичних тренувань. Вправи з фітболом хлопчики і дівчатка можуть виконувати не тільки з батьками, але і з друзями. Граючись, діти працюють над зміцненням м'язів спини і формуванням гарної постави, вчаться спритності, утриманню рівноваги. Для роботи ніжок також знайдуться спеціальні вправи. Рекомендуємо Вам оцінити і попрактикувати разом з улюбленим чадом лікувальні вправи для дітей.

1. В.П. – дитина сидить на м’ячі (намагатися тримати пряму спину), спираючись ногами в підлогу, руки на поясі чи допомогають підтримувати рівновагу. Нахили головою вперед-назад і вправо-вліво. Повороти головою направо-наліво. Темп виконання повільний. Повторити 4-5 р.

2. В.П. – те ж, сидячи на фітболі. Руки вперед, виконуємо довільну гімнастику для пальчиків та кистей. Те ж саме повторити, розвівши руки в сторони, та піднявши вгору. (За потреби підтримуйте дитину за гомілки).

3. В.П. – дитина сидить на м’ячі. Повороти тулуба направо-наліво.

4. В.П. – сидячі на м’ячі. "Сходи" - піднімати руки по черзі на пояс, на плечі, вгору, два хлопки руками і назад по черзі так само (плечі, пояс, два хлопки внизу по м'ячу). Поступово темп вправ можна збільшувати.

5. В.П. – сидячі на м’ячі. Ходьба сидячи на м'ячі вперед-назад(не відриваючи сідниці від м'яча). Пройти якнайдалі. Спина пряма.

6. В.П. – сидячі на м’ячі. Стрибки на м'ячі як можно вище відриваючись від підлоги; стрибки сидячи на м'ячі навколо себе (підстрибуємо, поступово переставляючи ноги і рухаємося по колу).

7. В.П. – дитина сидить на м’ячі (намагатися тримати пряму спину), спираючись ногами в підлогу. Тримати дитину за гомілки, почергово у повільному темпі відводити в сторону одну з гомілок, а дитина повинна намагатись зберігати рівновагу.

8. В.П. – лежачи животом на м’ячі, спираючись ногами і руками в підлогу. Перехилившись вперед, поступово переставляючи ступні і долоні, крокувати вперед і назад.

9. В.П. - лежачи на м’ячі, спираючись ногами в підлогу, руки розвести в сторони, протримати 5сек.

10. В.П. – те ж. Утримуючи дитину за ноги, батько штовхає її вперед так, щоб дитина спиралась руками до підлоги, зігнути руки в ліктях, намагаючись торкнутися підлоги носом. Повернутись в В.П.

11. В.П. – лежачи спиною на фітболі. Підтримка балансу дитини, лежачи спиною на гімнастичному м'ячі - фітболі і зміна підтримки на руках на підтримку на ногах.

12. В.П. – те ж. Дитина змінює лежаче положення в сидяче, піднявши голову. Можливо треба буде допомога для утримання рівноваги. Підтримуйте за гомілки.

13. В.П. - лежачи на килимку, на спині, м’яч обхопити руками і ногами, робити перекати на спині вперед-назад.

14. В.П. - лежачи на килимку, на спині, м'яч обхопити ногами з двох сторін. Підняття і опускання прямих ніг. Руками можна триматися за килимок.

15. В.П. - лежачи на килимку, на спині, м'яч під ногами, руками триматися за підлогу. Підняття і опускання тазу.

16. В.П. - лежачи на килимку, на спині, руки витягнути перед обличчям. В руках м’яч, намагатися торкнутися м’ячем долівки за головою, повернутися у В.П., те ж саме, вліво-вправо.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора